úterý, 01 březen 2022 08:36

Michal Glaser a Štěpán Novák - NGIT

Michal Glaser a Štěpán Novák Michal Glaser a Štěpán Novák

Pár dnů s NGIT

Začala bych tím, kdo NGIT jsou. Štěpán (21) s Michalem (21) jsou absolventi SPŠ Trutnov, oboru Informační technologie a management a také dlouholetí přátelé. Štěpán se od útlého věku bavil a zabýval manuální prací, ať už s jeho tátou v lese nebo sám, jakožto věčný kutil. Postupem času se začal věnovat fitness trenérství a barmanství. Michal se svou vášní pro auta, výpočetní techniku, hry, a především fotografii a grafiku nikdy netajil a každý to o něm věděl. Po dlouhých letech přátelství a zkoušením různých oborů vznikla myšlenka zúročit roky na střední škole a začít se tak věnovat na plno IT oboru. A tam se zrodila myšlenka NGITCompany.

Měla jsem možnost s nimi v kanceláři i v terénu strávit několik dní a stále mě nepřestává překvapovat, kolik toho dokáží vytvořit a zprostředkovat.

Začínali se servisem počítačů a telefonů a postupně se rozvíjeli. Rozložit, vyčistit a složit počítač, či vyměnit displej nebo baterii u telefonu sice nezvládne každý, ale i tak to není nic extrémně složitého.

Pro mě už novější věcí byla tvorba webů a grafik. Měla jsem možnost koukat klukům přes rameno při zrození ne jednoho webu a musím říct, že tam jsem neustále přestávala stíhat jejich rychlé pohyby rukou na klávesnici při psaní kódů a podobných věcí.

Ale jak se říká, to nejlepší na konec. A tím pro mě nejvíc zajímavým, bylo seznámení s 3D tiskem. Proces modelace, renderování, přenosu, a nakonec samotného tisku. Koukat na filament měnící se na věc, kterou vidím před sebou na počítači jako obrázek, je pro mě nesmírně fascinující.

Zatím jsem nebyla svědkem toho, že by něco nedokázali. Žádný učený z nebe nespadl, ale o to víc si kluků vážím, protože i kdyby se něco nepovedlo desetkrát, tak oni se nevzdají a budou se dál vzdělávat a makat na svém businessu.

Sídlo: Na Struze 30, Trutnov

www.ngitcompany.com