středa, 03 květen 2017 13:10

Ivo Ludvík - chci podnikat ve svém oboru

Ivo Ludvík Ivo Ludvík

Obor (období studia): Elektrikář - silnoproud (2014-2017)

• 1. místo (jednotlivci) v Soutěži odborných dovedností 2017 (regionální kolo)
  • 1. místo (družstva) v Soutěži odborných dovedností 2017 (regionální kolo)
  • 6. místo (jednotlivci) v Celostátním kole soutěže „České ručičky 2017“

Záliby: elektrotechnika
Oblíbený předmět: elektrické měření
Studijní a profesní plány: studium oboru středního vzdělání s maturitní zkouškou, OSVČ v oboru elektrikář

Ohlédneme se zpět za soutěžemi, ve kterých jsi byl tak úspěšný – měl jsi trému?

Ano, trému jsem určitě měl, jako vždycky. Ale věděl jsem, že něco umím, že je to potřeba „prodat“ a zvládl jsem to. Jsem za to moc rád.

Teď s odstupem můžeš už trochu hodnotit – vybral by sis naši školu ke studiu znovu?

Ano, určitě vybral. Škola je dobře vybavena, práce mě baví.

Jak s odstupem doby hodnotíš zvolený učební obor? Kdyby bylo možné vrátit čas, volil bys stejně?

Určitě bych volil stejně, podmínky ke studiu jsou ve škole bezvadné, ty tři roky studia naplnily mé představy. Na jiný obor bych nešel.

Jak nejraději trávíš svůj volný čas?

Volného času moc nemám. Většinou ho trávím na brigádách na stavbách, kde pracuji ve svém oboru a zdokonaluji své vědomosti a praktické znalosti.

Tvůj oblíbený předmět ve škole?

Určitě mám, je to elektrické měření. Tam se dozvím spoustu užitečných informací, které se mi budou v praxi hodit.

Co plánuješ po závěrečné zkoušce?

Po úspěšném složení závěrečných zkoušek chci dál studovat, jsem už přijat na nástavbové studium v oboru Podnikání na naší škole. O dalším studiu na vysoké škole neuvažuji.

Každé studium jednou skončí. Máš představu o svém pracovním uplatnění?

Po skončení studia bych chtěl podnikat ve svém oboru jako OSVČ. Doufám, že se mi to podaří.

Obecně se soudí, že přechod ze ZŠ na SŠ je obtížný. Jak to hodnotíš u sebe?

Přechod se dá v pohodě zvládnout, neměl jsem s tím žádné problémy. Občas je nutné se do té knihy či sešitu podívat a něco se naučit, to ano. Bez toho to nejde.

Ivo Ludvík v článcích: