Novinky - Blog

pondělí, 17 prosinec 2018 13:00

Celostátní finále Středoškolského poháru v atletice středních škol v Ostravě 2018/2019

Družstvo atletů SPŠ Trutnov Družstvo atletů SPŠ Trutnov

Na základě úspěchu v okresních a krajských kolech se do této soutěže probojovalo celkem 32 družstev (16 v soutěži chlapců a 16 v soutěži dívek). Mezi nimi bylo rovněž družstvo SPŠ Trutnov. To můžeme považovat za velký úspěch našich atletů.

Pohár se konal ve dnech 10. a 11. prosince ve sportovní aréně v Ostravě-Vítkovicích. Akci uspořádal Český atletický svaz spolu s Asociací školních sportovních klubů (AŠSK). Patronkou soutěže byla reprezentantka Denisa Rosolová. Přítomen po celou dobu soutěží byl i reprezentační šéftrenér atletů Tomáš Dvořák, jakož i další významní atleti současnosti i minulosti, např. koulař Tomáš Staněk a Ludmila Formanová. Závody pobíhaly v režimu vrcholných atletických závodů včetně světelných tabulí, reportování závodů a přímých rozhovorů se závodníky a významnými hosty.

Po příjezdu v pondělí se konal oficiální trénink, vlastní závod se uskutečnil v úterý od devíti do čtrnácti hodin. Po ukončení soutěže proběhl v kongresovém centru slavnostní banket spojený se slavnostním vyhlášením výsledků mistrovské soutěže. Ubytování závodníků bylo zajištěno v okolních hotelech, naši žáci byli v hotelu Clarion ****, který jim poskytl špičkové zázemí.

Naše družstvo bylo oproti krajskému kolu oslabeno o tři významné opory, museli proto býti nominováni náhradníci. Úkolem bylo získat minimálně 8.000 bodů, což jsme splnili. Porazili jsme i družstvo z Pardubic, vyplnily se tím papírové předpoklady z krajských kol. Radost nám všem udělal Martin Kubeček, který si výkonem 182 cm vytvořil osobní rekord a obsadil skvělé 8. místo v počtu 32 závodníků. Titul mistra republiky získalo družstvo Gymnázium Třinec.