Vytisknout tuto stránku
čtvrtek, 29 září 2016 09:24

Atleti průmyslovky zvítězili a postoupili do kraje

Družstvo atletů SPŠ Trutnov Družstvo atletů SPŠ Trutnov Ing., Mgr. Karel Čichovský

Družstvo našich chlapců zvítězilo v okresním kole atletických závodů, které se konalo dne 20. září 2016 z pověření Asociace školních sportovních klubů.

Naši chlapci zvítězili v součtu 8.162 bodů. Na druhém místě pak skončilo Gymnázium Dvůr Králové a na třetím místě Gymnázium Trutnov. O vítězství nebylo rozhodnuto až do poslední disciplíny, kterou byla štafeta na 100 – 200 – 300 – 400 metrů. Tu jsme vyhráli díky maximálnímu nasazení všech čtyř našich závodníků, ale hlavně získáním rozhodujícího náskoku ve třetím úseku zásluhou Jana Jankoviče. Pochvalu si ovšem zaslouží i zbývající členové štafety – Jan Mencl, Martin Kubeček a Patrik Linhart.

Našim nejlepším atletem, který pomohl družstvu největším přídělem bodů, byl jmenovaný Jan Jankovič, který skončil druhý v disciplíně sprintu na 100 i 400 metrů v kvalitních časech 12:02 a 51:37 sekundy.

Naše družstvo chlapců postoupilo na krajské závody a budeme doufat, že na nich předvede ještě lepší výsledky, abychom mohli konkurovat vítězům ostatních okresů našeho kraje.