Novinky - Blog

středa, 20 květen 2015 16:25

Okresní přebor v orientačním běhu 2014/2015

Orientační běh Orientační běh

Dne 12. května 2015 se konal již jedenáctý ročník okresního kola v orientačním běhu základních a středních škol Trutnovska i z dalších okresů v Královéhradeckém kraji. Velkou cenu Trutnova v orientačním běhu organizačně zaštiťovali pedagogové ze Školního sportovního klubu Sprint při Střední průmyslové škole, Trutnov, Školní 101.

Významnou pomocí bylo technické zabezpečení závodu členy oddílu orientačního běhu Lokomotiva Trutnov o.s. Byla poskytnuta speciální mapa pro OB z roku 2007, která byla během měsíce března a dubna aktualizována dle současného stavu závodního prostoru. Mapa LIŠKÁRNA II v měřítku 1:10 000. Mapy se tiskly současně s tratěmi jednotlivých kategorií. Celkem jsme připravili 10 různých tratí, pro každou kategorii jinou – dle obtížnosti a délky s různými počty kontrol.

Do závodu se prezentovalo celkem 95 závodníků z 10 škol. Ve vložené soutěži příchozích si ve dvou kategoriích (vedoucí družstev, učitelé, trenéři, rodiče a další příznivci OB) svoji trať proběhlo dalších 38 startujících.

Výsledky byly zpracovávány podle nejmodernější technologie pořádání závodů v OB. Každý závodník obdržel speciální čip, který označil na startu, na všech svých kontrolách a v cíli v krabičkách (systém SportIdent), které byly na každé kontrole. V cíli okamžitě po doběhu po vyčtení údajů z čipu každý obdržel lísteček, z něhož se dozvěděl svůj dosažený čas a průběžné pořadí.

Nejlepší závodníci ve všech kategoriích obdrželi medaile diplomy a ceny a všichni startující dostali v cíli koláče, ovocné tyčinky a energetické nápoje. Kromě nejmladší kategorie II mají všichni závodníci zajištěn postup do krajského kola, které se koná dne 20. května 2015 v Hradci Králové.

Počasí se vydařilo a všichni byli spokojeni po příjemném odpoledni stráveném při sportování. Poděkování patří všem účastníkům, pořadatelům a sponzorům této sportovní soutěže.

Akce byla financována z Programu podpory regionálních soutěží pro děti a mládež v Královéhradeckém kraji pro rok 2015.